Nušvitimas: savybės, kurių reikia norint pasiekti šią būseną

pagal Dvasinio Mokytojo Šri Prakaš Dži satsangą

„Vienas, gyvendamas oloje, ir toliau galvoja apie tą pasaulį, kurį paliko, o kitas, gyvendamas miesto daugiabutyje, nuolatos prisimena Dievą, mąsto apie tai, koks nuostabus šis pasaulis. Kuris iš jų yra arčiau nušvitimo?“

 

Sanskrito kalboje yra du žodžiai, apibūdinantys šventą žmogų: „sant“ ir „sadhu“. Sadhu – tai žmogus, pasižymintis dvasinėmis savybėmis: visada prisimena Dievą, meldžiasi Jam, tiki Jį ir laba myli. Jis yra apsisprendęs dėl savo gyvenimo tikslo ir kelio, jo gyvenimas yra paremtas dvasinėmis taisyklėmis.

Nušvitęs žmogus, sant – tai tas, kuris visada jaučia Dievo šviesą savo viduje, tas, kuris yra nuolatos tyras ir švarus vidujai: „Dievas visą laiką gyvena manyje, Jo energija, Jo šviesa visada yra mano viduje.“

Dabar daug žmonių nubunda dvasiškai ir pradeda domėtis dvasiniais kausimais, daug skaito ir apie nušvitimą. Kaip gi galima pasiekti šią būseną?

Norint pasiekti nušvitimą, nebūtina ištisą dieną melstis ir medituoti, atlikinėti dvasinius ritualus, pasitraukti gyventi į olas ar džiungles. Pasaulietiškai gyvenantis, dirbantis, turintis šeimą žmogus taip pat gali tai pasiekti. Nušvitimas – tai tokia sielos būsena, kai žmogus, kad ir ką darytų, supranta, kad Dievas visada glūdi jame.

Kad pasiektumėte nušvitimą, būtina: švarus kūnas, tyras protas ir tyra siela.

 

Švarus kūnas

Kūnas – tai šventovė, kurioje gyvena Dievas. Ką reiškia švarus kūnas ir visiška fizinio kūno kontrolė?

Savo kūną turime valdyti mes patys, o ne mūsų įpročiai. Būtina tinkamai sudėlioti savo dienos režimą. Svarbu kalbėti, klausyti ir žiūrėti tiksliai tiek, kiek reikia, nešvaistant savo energijos beprasmiškai.

Vienas blogų įpročių – tinginystė. Tinginystė būna dviejų tipų: fizinė ir protinė. Fizinė būna tada, kai nesinori nieko daryti, protinė – kai viskas atidedama vėlesniam laikui. Reikia atminti vieną auksinę taisyklę: mūsų gyvenimas yra labai trumpas ir viską reikia daryti laiku, kad šiame gyvenime suspėtume atlikti tai, ką norite.

Dar vienas svarbus momentas – nedalyvauti aptarinėjant kitus žmones ar klausimus, ypač jei tokios šnekos nesprendžia svarbių klausimų. Toks įprotis trukdo artėti į nušvitimo būseną. Visi žmonės negali mums patikti ir būti tokie, kaip mes norime.

Fizinio kūno apvalymas dar nesibaigia mums tik nusiprausus duše. Per savo gyvenimą šiuo kūnu mes atliekame daug netinkamų poelgių ir vien tik dušo čia nepakaks. Reikia užsiimti askeze. Ryžtis sankalpui (priimti sprendimą) Dievo akivaizdoje, kad mano kūnas iki paskutinio atokvėpio tarnaus Tau. Tokio proceso metu vyksta fizinio kūno apsivalymas ir atmos šviesa žmogaus viduje tampa dar ryškesnė. Kūnas mums buvo duotas tam, kad siektume Dievo, kad vėl grįžtume į savo tikruosius namus. Kūnas taip pat apsivalo ir per ligas.

 

Tyras protas

Proto apsivalymas pasiekiamas per mantrą, kai mintyse visada glūdi Dievo vardas.

Protui apvalyti egzistuoja labai gera praktika: užmiegant ir nubundant, pirmiausia ir svarbiausia, apie ką reikėtų galvoti, – tai Ištas, jūsų pasirinktas Dievo atvaizdas. Jei išmoksime užmigti ir nubusti tinkamai, tai net miegas bus meditacija, miego laikas irgi nebus beprasmiškai švaistomas.

 

Tyra siela

Atmos (sielos) apsivalymas. Atma pagal savo prigimtį visada yra tyra, bet ją užgožia karma. Kad apsivalytų siela, reikia praktikuoti atmos čintan, apmąstymus „kas aš?“, „apie ką šiandien galvojau?“, „kokios mintys mane aplankė?“, „koks esu?“ Nereikia galvoti apie kitus, kokie jie yra! Praktikuodamas tokius apmąstymus, žmogus palaipsniui vis dažniau galvos apie Dievą.

Per visą dieną, kad ir ką veiktumėte, reikia prisiminti Dievą. Tada visą laiką vyks meditacija ir jūsų vidinė jėga stiprės.

 

„Viskas, ką daro jūsų rankos, apie ką galvoja jūsų protas, kur veda jūsų kojos – galutinis motyvas yra tik Dievas ir tik vardan Dievo. Tai ir yra nušvitimo būsena.“

 

Radhe Radhe!

 

atgal į Skaitiniai

Naujienos

2019-04-06
Balandžio 6-13 dienomis Mokytojo ašrame kasdien vyks havanas (malda prie ugnies).
2019-04-02
Mokytojas išsamiai atsako į šį klausimą viename satsangų
2019-03-21
Galite paremti paskirdami iki 2% savo gyventojų pajamų mokesčio.