Kodėl maloje 108 karoliukai?

pagal Dvasinio Mokytojo Šri Prakaš Dži satsangą

Į šį klausimą noriu išsamiai atsakyti, kad gerai suprastumėte.

Sanatanos dharmos maloje – karoliukų vėrinyje, kuris naudojamas kartojant mantrą – yra 108 karoliukai. Taip sakoma Vedose, šastrose. Kodėl tiek? Tam yra keletas priežasčių.

PIRMA. Tai susiję su Saule. Vedų kultūroje Saulė visada buvo laikoma Dievu. Kodėl? Visi žinote – todėl, kad ji yra didžiulės energijos šaltinis. Nebus Saulės – nebus gyvybės. Saulė yra labai svarbi! Dievu ji buvo laikoma visada ir ją vadino Surjadevu.

Per vienerius metus Saulė pereina 216 000 kalų (kala – vedų astromonijoje naudojama laiko atkarpa). Šeši metų mėnesiai vadinami utarajana (uttar – šiaurė), kiti šeši – dakšinajana (dakshin – pietūs). Po žiemos saulėgrįžos Saulė juda ir kyla į šiaurę ir tuomet vadinama utarajana, o po vasaros saulėgrįžos ji yra arčiau horizonto, leidžiasi į pietų pusę ir yra vadinama dakšinajana. Du pusmečiai – dvi skirtingos būsenos. Visi Saulės metai – 216 000 kalų (tiek pozicijų ji pakeičia per metus), o pusmetis – 108 000 kalos. Tris nulius nubraukiame (juk tokio ilgio malos nepadarysi) ir lieka 108 karoliukai, kad galėtume palaikyti ryšį su Saulės energija visus metus.

ANTRA. Žmogus per parą (t. y. 24 valandas) įkvepia ir iškvepia 21 600 kartų. Parą padalinus pusiau, gauname 12 valandų, kurias grubiai skaičiuojant pramiegame, ilsimės. Kitas 12 valandų veikiame. Per tą laiką įkvepiame ir iškvepiame 10 800 kartų. Kartą per satsangą pasakojau, kad pagal senuosius šventraščius kaskart įkvėpdami ir iškvėpdami turėtume kartoti Dievo vardą, kad su kiekvienu įkvėpimu Jam dėkotume. Ir vėl nubraukus nulius gauname 108 karoliukus.

TREČIA. Tie, kurie nors kiek nors išmano astrologiją, supras šią priežastį. Vedų astorologijoje naudojami 12 Zodiako ženklų (rashi) ir 9 planetos (Saulė, Marsas, Ketu, Rahu, Jupiteris, Merkurijus, Venera ir kitos). 12 padauginus iš 9 gausime 108 – tiek karoliukų ir naudojame maloje.

KETVIRTA. Vedų astrologijoje, vadinamoje džiotiš, yra 27 nakšatros (Mėnulio padėtys keliaujant aplink žemę), o kiekvienoje nakšatroje yra 4 čaranos (periodai). Kartais kažkuri čarana trunka ilgiau, kartais trumpiau – čaranos trukmė kinta. 27 nakšatras padauginkime iš 4 čaranų ir gausime 108 derinius. Todėl turime 108 karoliukus.

PENKTA. Ši priežastis man pačiam labai patinka. Matematika nelabai patinka, nemėgstu daug skaičiuoti – papasakojau, kas parašyta šastrose. Ir kalbu iš savo patirties. Skaičius 9 – labai dvasingas ir susijęs su Marsu. Iš visų, susijusių su Marsu, labiausiai minime ir atmename Hanumaną, Hanumaną Dži. Jis – bhakti simbolis. Taip pat jis yra ir žinių, jėgos simbolis. Visa tai kartu sudėjus – Hanumanas. Jei skaitmenis, esančius skaičiuje 108, sudėtume, gautume 9. Šis skaičius suteikia daugiau bhakti, žinių, padeda, kad kiekvieno atma (siela) taptų stipri ir kad kiekvienas gerai, gražiai gyventų.

Štai penkios priežastys, kodėl maloje yra 108 karoliukai. Galima vardyti ir daugiau priežasčių, bet pati svarbiausia yra susijusi su Saulės energija. Kai dvasinės praktikos metu kartojate mantrą, kaip jau minėjau, ji sutraukia gerąją energiją iš visos Visatos. Dabar dėl ozono skylių, per kurias Saulės energija praeina, žmonės suserga įvairiomis ligomis. Keletas mokslininkų net nustatė, kad kartojantieji mantrą tokiomis ligomis nesuserga. Mantros energija tiesiogiai susijusi su Saulės energija ir su kitomis Visatos planetomis. Su tuo susijęs ir malos karoliukų skaičius.

Kartais manęs klausia: „Ar galima mantrą kartoti be malos?“ Visada atsakau, kad norint visiškos sėkmės reiktų kartoti naudojantis mala.

Radhe Radhe!


 

atgal į Skaitiniai

Naujienos

2019-04-06
Balandžio 6-13 dienomis Mokytojo ašrame kasdien vyks havanas (malda prie ugnies).
2019-04-02
Mokytojas išsamiai atsako į šį klausimą viename satsangų
2019-03-21
Galite paremti paskirdami iki 2% savo gyventojų pajamų mokesčio.