Apie pasninką

Pagal Dvasinio Mokytojo Šri Prakaš Dži

satsangą "Vidinė jėga ir jos reikšmė žmogaus gyvenime"

Keletas žodžių apie pasninką.

Pasninkas yra labai svarbus dvasiniam tobulėjimui. Pasninko metu žmogaus energija transformuojasi į dvasinę energiją – tėdžas (sanskr. „tejas“) ir odžas (sanskr. „ojas“). Tėdžas – ugninė manaso (proto) energija. Odžas – aukščiausio lygio dvasinė energija, sklindanti žmogaus smegenų srityje.

Pasninkui tinkamiausios yra tam tikros dienos metuose. Pavyzdžiui, jaunatis, pilnatis ir tam tikros kitos mėnulio kalendoriaus dienos, vadinamos ekadašiais, šivaratri, purnima. Ekadašiai (pažodžiui – „vienuoliktas“) – tai pasninkas, tam tikras mitybos apribojimas, kurio laikomasi vienuoliktą dieną po mėnulio jaunaties ir pilnaties. Ekadašių dienomis reikėtų daryti ir intensyvesnę dvasinę praktiką, daugiau melstis, medituoti. Šivaratri (pažodžiui – „Šivos naktis“) – tai paskutinė para prieš jaunatį. Purnima pažodžiui – „pilnatis“. Šioms dienoms yra būdinga ypatinga energetika, sudaranti palankias sąlygas dvasiniams ieškojimams, dvasiniam tobulėjimui, todėl jos yra labai tinkamos atlikti sustiprintą dvasinę praktiką, maldą, meditaciją.

Be to, jei mokinys pageidauja laikytis papildomo pasninko, Mokytojas duoda individualų patarimą, kokią savaitės dieną jam geriau tai daryti.

Taip pat labai gerai yra laikytis pasninko per navaratri – devynių dienų laikotarpį, vykstantį kiekvienų metų pavasarį ir rudenį. Navaratrio metu dvasinė praktika duoda geresnių rezultatų ir yra prasminga stengtis praktiką atlikti ypač reguliariai, rūpestingai laikantis visų taisyklių. Labai gerai, jei tuo laikotarpiu galite pailginti praktikos laiką pagal savo galimybes ar laikantis Mokytojo patarimo.

Pasninko galima laikytis įvairiai. Vienas žmogus pasninko metu gali atsisakyti mėsos ar kitokio gyvulinės kilmės maisto, kitas – druskos, grūdinių, ankštinių patiekalų, trečias valgo tik pieno produktus ir vaisius, ketvirtas gali tik gerti pieną ir vandenį, o galiausiai kai kurie gali visiškai atsisakyti net ir vandens, bet tai galima daryti tik tam tikromis dienomis, tam tikromis metų dienomis ir tik su Mokytojo leidimu.

Teisingas pasninkavimas suteikia aukštesnę dvasinę būseną, geresnę sveikatą, kuria sąlygas visokeriopam gyvenimo gerėjimui. Po keleto metų reguliaraus pasninkavimo jūs pamatysite, kad jūsų gyvenime nusistovėjo vidinis ir išorinis grožis.

Žiūrėkite pasninko dienų (ekadašių, Šivaratri) kalendorių.

 

atgal į Skaitiniai

Naujienos

2019-04-06
Balandžio 6-13 dienomis Mokytojo ašrame kasdien vyks havanas (malda prie ugnies).
2019-04-02
Mokytojas išsamiai atsako į šį klausimą viename satsangų
2019-03-21
Galite paremti paskirdami iki 2% savo gyventojų pajamų mokesčio.